Konference pro wellbeing ve škole (20. února, Centrum současného umění DOX)

Srdečně vás zveme na Konferenci pro wellbeing ve škole, která uzavírá únorový Týden pro wellbeing ve škole!

Tato konference je tedy zakončením týdne plného workshopů, webinářů, přednášek, osvětových kampaní a aktivit na školách pod taktovkou šedesáti českých organizací. Společně se tyto organizace postavily za myšlenku, že wellbeing není jen příjemnou nadstavbou vzdělávání, ale zcela zásadním principem, bez kterého nemáme šanci dosáhnout významného zlepšení v oblasti duševního zdraví ani v oblasti vzdělávacích výsledků studujících. 

V rámci konference se zaměříme na wellbeing vzdělavatelů a vzdělavatelek, protože si uvědomujeme, že s wellbeingem je to stejné jako s kyslíkovou maskou v letadle, nejprve si ji musí nasadit dospělý a teprve pak ji může nasadit dětem.

Učitelská profese je bezesporu naplňující, ale zároveň velmi náročná, a proto musí být vědomá péče o osobní wellbeing coby prevence syndromu vyhoření její nedílnou součástí. 

🔵Na konferenci vystoupí přední čeští odborníci a odbornice v oblasti wellbeingu ve vzdělávání. Hlavní hostkou je pak Sharon Hoover z University of Maryland, která pohovoří o podpoře wellbeingu vyučujících, prevenci syndromu vyhoření i konkrétních preventivních aktivitách. 

🟣V průběhu akce je pro vás připravena také řada workshopů. Cílit budou na rozvoj v oblastech, které jsou až příliš často opomíjeny, jako je socio-emoční učení, vedení třídnických hodin nebo zážitková pedagogika, ale také například gender a queer problematika ve vzdělávání nebo vzdělávání příchozích z jiných zemí.

🟡Kromě tohoto programu se budete moci zastavit v sekci World Café u infostánků organizací pro inspiraci i poznání a v prostorách DOXu budete také moci vidět vizuální stopy celého Týdne pro wellbeing. 

Program naleznete ZDE 

Pořád nemáte jistotu, jestli je konference určena i pro vás?

Chcete také školy, kde se všichni cítí dobře, navazují funkční a podpůrné vztahy a mohou naplno rozvíjet svůj potenciál?

Pak je určena právě pro vás!

Registrujte se ZDE ještě dnes, počet míst je velmi omezen!

Těšíme se!

1 - Konference pro wellbeing ve škole (20. února, Centrum současného umění DOX) - wellbeingveskole.cz

Rozcestník

Přidejte se k nám

Podobné články