KONFERENCE: Digitální wellbeing dětí

29. 11. 2022 proběhla konference Digitální wellbeing dětí.

Akce byla uspořádána pod taktovkou SKAV a pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie.

DSC 0427 edit 201664875730684 - KONFERENCE: Digitální wellbeing dětí - wellbeingveskole.cz Konference, které se v offline i online prostoru účastnily stovky lidí, měla následující dva cíle:

Zvýšit povědomí o digitálním wellbeingu a rozvinout spolupráci a motivaci ve vzdělávacím systému.

Podnítit odbornou diskuzi o vztahu digitálního wellbeingu a celkového wellbeingu dětí a mladých lidí.

DSC 0509 6 edit 202051366390521 - KONFERENCE: Digitální wellbeing dětí - wellbeingveskole.czKromě mnoha dalších expertek a expertů vystoupila na konferenci také naše kolegyně a vedoucí pracovní skupiny Wellbeing Lenka Felcmanová a člen pracovní skupiny Wellbeing Bořivoj Brdička.

V diskuzích i na pozici moderátora celého dne jsme mohli vidět zástupkyně a zástupce mladé generace, které se téma bezprostředně týká. Je skvělé, že mladí lidé ze Středoškolské unie ČR či Středoškolského sněmu hl. m. Prahy jsou přizváni k veřejné diskuzi čím dál častěji.

DSC 0490 5 - KONFERENCE: Digitální wellbeing dětí - wellbeingveskole.czA co to ten digitální wellbeing vlastně je?

Jde o “pocit fyzické, kognitivní, sociální a emocionální spokojenosti, který všem jednotlivcům umožňuje zapojovat se s jistotou do všech prostředí digitálního učení, mimo jiné prostřednictvím nástrojů a metod digitálního vzdělávání a odborné přípravy, v maximální míře využívat svého potenciálu a seberealizovat se, pomáhá jim chovat se bezpečně na internetu a podporuje posílení jejich v on-line prostředí.“

Tak jej představily Závěry Rady o podpoře well-beingu v digitálním vzdělávání.

TZ SKAV ke konferenci

FB Wellbeing ve škole